Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Yleisurheilujaosto

 

puheenjohtaja Sanna Eromäki

sanna.eromaki@mikkeli.fi

050 5456149

 

 

jäsenet: Heikki Sorvali, Jorma Hannula, Toimi Hämäläinen, Anna Hotti, Asko Kohvakka, Atte Moilanen, Aulis Pöyhönen,  Heidi Salin ja Ilkka Väisänen

 

 

Haukivuoren Hippo-kesäkisat 1.7.2019

TULOKSET

 

Tytöt 4v  2-ottelu (40m -  pallonheitto)

  1. Enni Saloviin  2  (12,9 – 5,10)
  2. Julia Karisniemi  7  (13,6 – 3,50)
  3. Hilda Juutila  7  (13,7 – 3,90)
  4. Aada Paukku  11  (14,4 – 3,00)
  5. Emma Hämäläinen  11  (16,2 – 4,70)
  6. Leena Hänninen  13  (14,7 – 2,80)
  7. Mette Myllynen  15  (16,7 – 4,30)
  8. Kerttu Hultman  16  (16,3 – 3,30)
  9. Aino Häkkinen  18  (15,2 – 2,10)
  10. Amanda Vähätalo  23  (20,1 – 2,40)
  11. Hilla Vihavainen  25  (17,1 – 2,10)
  12. Elli Vauhkonen  26  (16,3 – 1,85)
  13. Hertta Vauhkonen  26  (24,3 – 2,40)
  14. Saimi Kukkamo  27   (15,4 – 1,10)
  15. Neea Hämäläinen  29  (26,2 – 2,20)
  16. Elsa Tiilikka  30  (24,1 – 2,00)
  17. Aada Turkki  33  (22,5 – 1,40)
  18. Inka Lehtinen  35  (34,7 – 2,00)
  19. Iina Lehtinen  36  (31,2 – 1,70)
  20. Iida Mattila  42  (31,6 – 0,20)
  21. Ilona Pulliainen  43  (37,0 – 0,70)
  22. Aino Tiilikka  43  (48,2 – 1,30)
  23. Meea Pieviläinen  45  (58,0 – 0,70)
  24. Hanna Perus  46  (15,7 - -)
  25. Senja Paasisalo 47  (41,4 - -)

 

Pojat 4v  2-ottelu (40m – pallonheitto)

  1. Akseli Paasisalo  3  (11,4 – 6,40)
  2. Peetu Partti  7  (13,1 – 6,40)
  3. Elias Salmelin  8  (11,5 – 4,60)
  4. Eino Pulliainen  8  (12,5 – 5,90)
  5. Niilo Ruuth  10  (12,5 – 4,20)
  6. Oliver Partanen  11  (17,4 – 7,00)
  7. Kerkko Niskanen  13  (14,4 – 5,00)
  8. Mico Olkkonen  14  (13,3 – 4,10)
  9. Aapo Tiilikka  16  (14,4 – 2,90)
  10. Onni Kääriäinen  19  (16,8 – 2,30)
  11. Luukas Häkkinen  22  (26,5 – 2,30)
  12. Daniel Laatikainen  23  (18,2 – 2,00)
  13. Eetu Sipinen  27  (30,4 – 1,70)
  14. Aapo Ruuth  28  (28,4 – 1,10)
  15. Kasper Hänninen  29  (32,9 – 1,30)
  16. Anton Partanen  32  (34,9 – 0,30)
  17. Timi Partanen  34  (59,0 - -)

 

Tytöt 6v  2-ottelu (40m – pallonheitto)

  1. Siiri Tamminen  3  (8,4 – 9,80)
  2. Sara Häkkinen  5  (9,4 – 10,00)
  3. Emilia Sipinen  6  (9,1 – 8,30)
  4. Iida Tiilikka  9  (9,3 – 7,60)
  5. Jasmin Ikonen  11 (9,9 – 7,90)
  6. Eeda Pieviläinen  12  (10,3 – 8,40)
  7. Vieno Kukkamo  13  (9,7 – 6,20)
  8. Lili Janhunen  17  (10,2 – 3,60)
  9. Miia Teittinen  19  (10,8 – 4,20)
  10. Sinna Liukkonen  19  (11,7 – 6,70)
  11. Juuli Hämäläinen  20  (10,3 – 3,00)
  12. Minja Pieviläinen  22  (11,2 – 3,20)

 

Pojat 6v  2-ottelu  (40m – pallonheitto)

  1. Elias Häkkinen  2  (9,5 - 9,40)
  2. Hugo Aarniosalo  4  (9,9 – 8,50)
  3. Leo Pulliainen  7  (10,2 – 7,60)
  4. Eemeli Häkkinen  8  (12,1 – 8,50)
  5. Mika Karisniemi  9  (10,3 – 6,20)
  6. Voitto Ryynänen  12 (10,6 – 4,80)
  7. Joonatan Häkkinen  13  (12,4 – 5,70)
  8. Leo Lukin  16  (12,8 - -)

 

Tytöt 8v  3-ottelu  (60m – pituus – pallonheitto)

  1. Jennica Rajala  5  (11,6 – 244 – 13,20)
  2. Eveliina Hänninen  6  (11,9 – 248 – 12,60)
  3. Hilma Kohvakka  13  (11,6 - 203 – 11,30)
  4. Armi Roponen  18  (13,1 – 228 – 12,00)
  5. Emma Häkkinen  19  (12,3 – 225 – 8,80)
  6. Jemina Hartikainen  20  (12,5 – 213 – 9,00)
  7. Emmi Kääriäinen  22  (12,9 – 240 – 8,50)
  8. Laura Artemijeva  23  (12,6 – 182 – 10,90)
  9. Jenni Nykänen  25  (13,3 – 189 – 11,90)
  10. Veera Hannula  27  (13,1 – 183 – 10,40)
  11. Olivia Salmelin  30  (13,1 – 166 – 7,00)
  12. Siiri Kääriäinen  32  (13,0 – 153 – 9,40)
  13. Siiri Vauhkonen  33  (12,8 – 159 – 8,10)
  14. Varpu Sorvali  38  (15,1 – 184 – 7,90)
  15. Tyyne Saarivuori  40  (14,2 – 181 – 7,80)
  16. Oona Hultman  47  (14,5 – 148 – 7,00)
  17. Hertta Niskanen  50 (- - 190 – 2,90)

 

Pojat 8v  3-ottelu  (60m – pituus – pallonheitto)

  1. Pietu Vauhkonen  7  (11,2 – 243 – 18,90)
  2. Tuukka Sipinen  9  (11,9 – 257 – 18,30)
  3. Elmo Aarniosalo  11  (11,7 – 247 – 11,60)
  4. Veeti Liukkonen  13  (12,8 – 240 – 19,70)
  5. Elias Hämäläinen  16  (11,1 – 221 – 10,80)
  6. Jerry Janhunen  16  (12,6 – 242 – 11,50)
  7. Taisto Ryynänen  18  (12,7 – 211 – 14,50)
  8. Jimi Nykänen  21  (14,3 – 210 – 18,50)
  9. Samu Liukkonen  24  (13,3 – 207 – 11,50)
  10. Mikael Vulli  30  (14,3 - 160 – 9,70)
  11. Juuso Hämäläinen  32  (16,8 – 165 – 8,00)

 

Tytöt 10v  3-ottelu  (60m – pituus – kuula)

  1. Iida Salin  3  (9,8 – 361 – 4,83)
  2. Linda Laatikainen  8  (10,3 – 320 – 3,35)
  3. Iina Kääriäinen  10  (10,8 – 289 – 3,95)
  4. Taina Ryynänen  11 (10,7 – 290 – 2,85)
  5. Kaisla Valonen  12  (10,8 – 250 – 3,70)
  6. Lyyti Mattila  17  (11,7 – 245 – 2,85)
  7. Sirkku Sorvali  21  (12,0 – 202 – 2,08)

 

Pojat 10v  3-ottelu  (60m – pituus – kuula)

  1. Aatos Järvinen  4  (9,8 – 300 – 5,35)
  2. Kasper Ikonen  8  (10,2 – 302 – 3,72)
  3. Nooa Teittinen  9  (10,1 - 271 – 4,17)
  4. Eetu Partanen  12  (10,3 – 298 – 3,40)
  5. Johan Salmelin  12  (11,8 – 210 – 4,25)

 

Tytöt 12v  3-ottelu  (60m – pituus – kuula)

  1. Manta Vauhkonen  3  (9,7 – 333 – 6,01)
  2. Venla Kohvakka  7  (9,9 – 323 – 5,15)
  3. Silja Hänninen  9  (11,2 – 304 – 5,16)
  4. Siiri Kaukoranta  12  (11,0 – 294 – 4,55)
  5. Emmi Saarivuori  17  (12,4 – 274 – 4,60)
  6. Pinja Roponen  19  (11,4 – 251 – 3,95)
  7. Tyyne Mattila  20  (11,2 – 247 – 3,80)
  8. Aino Mattila  21  (11,9 – 212 – 4,08)

 

Pojat 12v  3-ottelu  (60m – pituus – kuula)

  1. Sero Snell  4  (10,0 – 352 – 5,87)
  2. Aleksi Vulli  6  (10,7 – 289 – 5,95)
  3. Jalmari Valonen  8  (10,7 – 275 – 4,70)

 

Yhteensä 113 osanottajaa.